Bagażnik rowerowy – na hak, dach czy tylną klapę?

Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na podróżowanie samochodem. Jeżeli wybieramy się na urlop na łono natury i planujemy pojeździć na rowerach, wówczas niezbędny będzie specjalny bagażnik, dzięki któremu można będzie je przewieść. Jaki bagażnik rowerowy kupić? Na dach? Na hak? Może na tylną klapę?

Jaki bagażnik będzie najlepszy?

Choć może się wydawać, że zakup bagażnika to prosta sprawa, jak zagłębimy się w poszczególne modele, to okaże się, że wcale nie jest to takie proste zadanie. Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele, co powoduje jeszcze większy mętlik w głowie. Chociaż bagażnik dachowy do przewożenia rowerów można kupić w zwykłym markecie budowlanym już za niecałe 200 złotych, to prawda jest taka, że w tym wypadku cena idzie w parze z jakością. Im droższy bagażnik wybierzemy, tym większa szansa na to, że długo nam posłuży. Dobrym rozwiązaniem będzie bagażnik rowerowy thule, ponieważ jest solidny, wykonany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, co więcej bezpieczny. Thule to ceniony, szwedzki producent, którego produkty są cenione na całym świecie, tak więc można mieć pewność, że to dobra inwestycja.

Bagażniki dachowe

Obecnie najpopularniejsze w dalszym ciągu są bagażniki rowerowe montowane na dachu. To niezwykle klasyczne i bardzo praktyczne rozwiązanie w tym segmencie. Tego typu akcesoria samochodowe są dostępne praktycznie do wszystkich modeli samochodów osobowych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest dobra pakowność i niska cena. Bagażnik rowerowy thule można kupić za 300 złotych w górę, najdroższe modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych w zależności od tego, jaki posiadamy model samochodu oraz jakie mamy oczekiwania. Jeśli mamy ograniczony budżet warto wziąć pod uwagę bagażnik Thule FreeRide 532, który jest nowoczesny i funkcjonalny, w jego uchwycie zastosowano specjalne, profilowane wsporniki. To bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Bagażniki na hak

Bagażniki na hak są dużo droższe od modeli montowanych na dach, jednocześnie są bardziej praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Najlepiej wybierać takie wykonane z wysokiej jakości stali, bo najdłużej posłużą. Ceny bagażników rowerowych thule na hak zaczynają się od 1000 złotych w górę. To dobra opcja dla zmotoryzowanych rowerzystów, którzy szukają nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań i często podróżują z rowerami.

Może na tylną klapę?

Jeżeli nie posiadamy samochodu z hakiem, ale nie chcemy kupować bagażnikach dachowego, dobrą propozycją może okazać się bagażnik na tylną klapę. Oczywiście takich bagażników rowerowych nie można zastosować do każdego samochodu, sedany zdecydowanie odpadają, jednak w przypadku aut kombi, vanów, małych busów czy hatchbacków będzie to dobra opcja. Takie bagażniki są niedrogie, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne, dlatego bez wątpienia warto wziąć je pod uwagę, jeśli planujemy takie zakupy.