Czy można leczyć zęby pod narkozą?

Leczenie zębów pod narkozą to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z silnym stresem i lękiem przed wizytami u stomatologa. Chociaż nie w każdy gabinecie dentystyczny można liczyć na znieczulenie ogólne, to coraz więcej lekarzy-stomatologów ma takie usługi w swojej ofercie. Kiedy warto leczyć zęby pod narkozą oraz jak się przygotować do takiego zabiegu?

Dla kogo leczenie pod narkozą?

Otóż, leczenie zebow pod narkoza zawsze jest poprzedzone szczegółowy wywiadem i odpowiednimi badaniom. Nie jest tak, że idziemy do dentysty i prosimy o leczenie w znieczuleniu ogólnym i je otrzymujemy. To poważna decyzja, dlatego należy dobrze przygotować się do takiego zabiegu, aby był bezpieczny. Leczenie zębów pod narkozą to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma stwierdzoną dentofobię, bardzo często takie znieczulenie podaje się także dzieciom oraz osobom chorym psychicznie, które nie chcą współpracować z lekarzem. W tym wypadku można poddać leczeniu kilka zębów, także możemy załatwić sprawę za jednym razem. Najczęściej wykonuje się leczenie próchnicy, leczenie kanałowe czy chirurgiczne wyrywanie ósemek. 

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Lekarz przed zabiegiem powinien udzielić wszelkich informacji. 5 godzin przed zabiegiem nie można jeść, 3 godziny przed zabiegiem nie można pić wody, poza tym należy ściągnąć biżuterię, okulary soczewki kontaktowe, protezę zębową, jak ktoś posiada itp. W czasie zabiegu na sali obecny jest dentysta, pomoc stomatologiczna, lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.