Czym są rolety w kasecie?

Różnorodność dostępnych typów rolet umożliwia stworzenie naprawdę pięknych wnętrz w swoim domu. Nie trzeba już rezygnować z takich rozwiązań tylko dlatego, że ciężko je wpasować do wybranego stylu w mieszkaniu. Producenci żaluzji i rolet stale wypuszczają na rynek nowe, ciekawe propozycje, na przykład rolety w kasecie, przeznaczone do montażu wewnętrznego.

Oszczędność przestrzeni w minimalistycznych wnętrzach

W wielu domach korzysta się raczej z rolet zewnętrznych, które nie zajmują cennego miejsca wewnątrz pomieszczeń i mają zbliżoną funkcjonalność. Jednak dzięki temu, że dostępne są bardzo oszczędne pod tym względem rolety w kasecie , nie trzeba rezygnować ze swojego ulubionego rozwiązania. Montaż wspomnianych rolet nie jest trudny, często można zrealizować go całkowicie samodzielnie. Po prawidłowym założeniu rolety nie są kłopotliwe w użytkowaniu, a ich czyszczenie czy sprzątanie pomieszczeń nawet z dużą dokładnością można wykonywać bez najmniejszych przeszkód.

Wygodnie i estetycznie

Występująca jako element montażowy i usztywniający konstrukcję kaseta pozwala ukryć przed okiem użytkowników najbardziej istotną technicznie część rolety. Wszystko jest estetycznie wykończone, a rozmiar kasety pozwala na swobodne i regularne sprzątanie wokół okien. Nie gromadzi się kurz, do tego demontaż kasety i reszty nie jest trudny i w razie konieczności można wszystko zdjąć w celu dokładnego oczyszczenia. Konstrukcja jest lekka, nadaje się więc do pomieszczeń użytkowanych przez najmłodszych oraz do takich wnętrz, gdzie bardzo często dokonuje się przemeblowań, remontów itd.