wtorek, 26 stycznia 2016

wtorek, 5 stycznia 2016

Propaganda zamiast skutecznego działania?

Aktualny Zarząd spółki Wod-Kan zapewnia panią prezydent, że wyczerpał wszystkie ścieżki prawne i odwoławcze dotyczące kontraktu nr 9 - TO BZDURA!

Szczegóły w specjalnym piśmie, które do prezydent Czechowskiej skierowali Edward Olszewski i Ryszard Błażejewski. Przeczytaj koniecznie!

E. Olszewski i R. Błażejewski apelują do Prezydent Bełchatowa - PRZECZYTAJ!

Poprzednicy krok po kroku, przytaczając kolejne argumenty, dokumenty i prawne ekspertyzy po raz kolejny wykazują, że obecny Zarząd spółki woli uprawiać propagandę (nawet kosztem spółki a w konsekwencji portfeli mieszkańców) niż skutecznie działać.

Załączniki do pisma

wtorek, 22 grudnia 2015

Koniec współpracy ze wspólnotami?

Cenioną przez mieszkańców praktyką była współpraca samorządu ze wspólnotami mieszkaniowymi przy realizacji zadań niewielkich z perspektywy budżetu miasta jako całości, ale ogromnie ważnych dla poprawy komfortu codziennego życia mieszkańców. To był jeden ze znaków rozpoznawczych sprawowania urzędu przez Marka Chrzanowskiego. Dzięki takiemu wspólnemu działaniu przebudowano wiele chodników, zagospodarowano przedepty na ciągi piesze czy wybudowano miejsca postojowe.

Co roku miasto zachęcało wspólnoty do składania propozycji dotyczących wspólnej realizacji przedsięwzięć – zarówno na terenach wspólnot, jak i na przyległych do nich działkach miejskich. Propozycji zawsze było sporo. W ramach współpracy Miasto przekazywało materiał, a wspólnoty dbały o wykonanie.

Propozycji jest sporo, w ramach współpracy miasto przekaże wspólnotom materiał, te zadbają o wykonanie. Dzięki temu w ciągu jednego roku powstało nawet ponad 200 miejsc parkingowych, dodatkowo pojawiały się nowe chodniki i remontowano istniejące ciągi.

Ale przyszedł czas na zmiany.

Wrażliwy jak... sportowiec!Oni po prostu lubią pomagać. Zawodnicy Klubu Sportowego Grocholice, bo o nich mowa, po raz kolejny zdecydowali się wesprzeć potrzebujących. "Przez kilka lat z rzędu organizowaliśmy zbiórkę podczas Klubowej Wigilii. Dary przekazywaliśmy parafii w Grocholicach" – mówi Krzysztof Magnucki, prezes KS Grocholice. - "Tym razem pogoda była na tyle dobra, że postanowiliśmy rozegrać charytatywny mecz".

Grudniowy biuletyn

Zachęcamy do lektury grudniowego biuletynu PLUS-a. U nas znajdziecie informacje, których media zależne od prezydent Czechowskiej nie ujawniają!

Biuletyn PLUS, grudzień 2015

czwartek, 17 grudnia 2015

Stara płyta – nowe wyzwanie ?

Budynki z wielkiej płyty to symbol rozwoju Bełchatowa sprzed 30 lat. Dzisiaj nadal służą Bełchatowskim rodzinom jako miejsce zamieszkania. Prawie wszystkie zarządzane są dziś przez wspólnoty mieszkaniowe. Wiele z nich staraniem właścicieli mieszkań i miasta jako właściciela mieszkań komunalnych ma wymienione dziś okna, poddane termomodernizacji ściany zewnętrzne sprawiają, że nie przypominają swym wyglądem tych sprzed kilkudziesięciu lat. Aby dostrzec tę różnicę wystarczy spojrzeć na podobne chociażby w Pabianicach. Dobra współpraca wspólnot z samorządem Miasta w latach poprzednich przyniosła w tym zakresie widoczne efekty. Parkingi, zieleń, nasadzenia drzew i krzewów, place zabaw , boiska, sprawiły, że stały się to miejsca przyjazne do życia. Przychodzi jednak czas aby spojrzeć na te budynki z punktu widzenia konstrukcyjnego. Gdy powstawały miały służyć przez 20-25 lat. 

Dziś niewiele albo prawie nic nie można powiedzieć o trwałości ich konstrukcji.

czwartek, 26 listopada 2015

Wigilia dla Mieszkańców Bełchatowa

Czy w Bełchatowie będzie zorganizowana wigilia dla Mieszkańców? Z taką inicjatywą wystąpił na wczorajszej sesji Klub Radnych PLUS. Czy pani Prezydent przychyli się do wniosku opozycyjnych radnych?


"Taka Wigilia skierowana byłaby do wszystkich mieszkańców Bełchatowa, a w szczególności do tych, którzy mogą się czuć w tym dniu samotni lub nie mogą pozwolić sobie na przygotowanie wigilijnych potraw. Uroczyste Spotkanie Wigilijne to tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. Łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia i wspólna wieczerza  jednoczą wszystkich w atmosferze wielkiej serdeczności wśród dźwięków kolęd. Postarajmy się aby i w Bełchatowie tradycja wspólnej wigilii na dworze wpisała się w kalendarz cyklicznych imprez miejskich" - mówią radni PLUSa.

PLUS proponuje, by do organizacji takiej Wigilii zaprosić bełchatowskich restauratorów oraz organizacje pozarządowe. To z całą pewnością zmniejszyłoby koszty takiego przedsięwzięcia i pozwoliło na wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.