Radni PLUSa w Radzie Powiatu

DOŁĄCZ DO NAS

 
 


 

Dane organizacji:
Bełchatowskie Stowarzyszenie
Samorządowe PLUS
KRS 0000216169
REGON 592297530
NIP 769 204 33 99
Nr konta:
68 1440 1257 0000 0000 0347 3082
97-400 Bełchatów
skr. pocztowa 35
 

Zapowiada się Gorąca (polityczna) Jesień

W polityce wszyscy są już przy jesieni. Na ten czas przewidziany jest termin wyborów parlamentarnych. Wybierać będziemy posłów i senatorów Parlamentu RP. Nic więc dziwnego, że przekazy medialne wypełnione są wszelkich rodzajów felietonami i sondażami o tym, kto i z kim będzie tworzył  większość parlamentarną, kto zostanie premierem, kto będzie formułował rząd RP.

Ta wielka polityka ma jednak i swoje odniesienie do 
małych ojczyzn, gmin i miast. To nie kto inny jak wybrani spośród nas mieszkańców posłowie i senatorowie utworzą Parlament Rzeczypospolitej Polskiej. To najlepszy czas, aby  górę wziął lokalny patriotyzm . Czas najwyższy aby Bełchatów i nasz region miał posła i senatora, który JEST STĄD, który zna i utożsamia się z problemami tego regionu. 
 
Przez 25 lat polskiej wolności Bełchatów - Stolica Polskiej Energetyki, kluczowe miejsce na mapie gospodarczej kraju, miał niewielu posłów.  W ostatnich - jakże ważnych kadencjach parlamentu, interesy Bełchatowian reprezentował jedyny Bełchatowianin, Senator Wiesław Dobkowski. Nie deprecjonując roli Senatu, znaczniejszą jednak rolę odgrywa Sejm RP. To tam - w komisjach sejmowych, zapadają najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne. 
 
Ponad wszelką wątpliwość  Bełchatów powinien mieć ambicje, aby z naszego miasta był przynajmniej jeden poseł i senator.

Zmieniajmy miasto na PLUS

Do 10 lipca możemy zgłaszać propozycje projektów, które mogą być zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można je składać z wykorzystaniem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.decydujemy.belchatow.pl , lub na formularzu papierowym, składając go w Urzędzie Miasta (w Punkcie Informacyjnym) lub przesyłając na adres:

 

Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów.

Wszelkie informacje dotyczące 
szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych dla realizacji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa na 2016 rok, ich harmonogram, jak również miniporadnik dotyczący Budżetu Obywatelskiego naszego miasta dostępne są na stronie: 
 
www.decydujemy.belchatow.pl.
 

Miasto w partyjny jasyr

Bełchatowscy wyborcy zaczęli przecierać oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli pierwsze decyzje kadrowe koalicji PiS – Ziemia Bełchatowska.  Wiceprezydent z Radomska, prezes PEC ze Skierniewic, wiceprezes PGM z Łodzi , członkowie rad nadzorczych z Łodzi, Oświęcimia, Tomaszowa Maz., Budziszewic-2 osoby.

 

Wszyscy w uszach jeszcze mają gładkie i okrągłe obiecanki z kampanii wyborczej o konieczności tworzenia nowych miejsc z pracy w Bełchatowie. I proszę, wyszło szydło z worka o jakie miejsca pracy chodziło.   O synekury na samorządowym wikcie, z myślą o budowie partyjnych szeregów, bo przecież nie wszędzie dali się wyborcy tak oszukać jak w Bełchatowie, a swoim w potrzebie trzeba podać pomocną dłoń, bo przecież przed partią następne wzniosłe cele.

Czy 
to nie za wysoka cena, żeby się przekonać jak jest różnica pomiędzy lokalnym ugrupowaniem społecznym, reprezentującym interesy mieszkańców, takim jak PLUS, a partią polityczną traktująca samorząd jak zdobyczne łupy po drodze o władze w całym kraju?

Do tego pytania będziemy tak 
często wracać, jak częste będą ekscesy  partyjnej dominacji nad  samorządem Bełchatowa!

Robert K. SUPERSTAR

Rozbłysła na krótko gwiazda Roberta K. na lokalnym nieboskłonie podczas wyborów samorządowych, gdy zaprezentował się jako rzecznik prasowy sztabu wyborczego Marioli Marionetki Czechowskiej, kiedy to na konferencji prasowej pilnował, żeby za dużo nie powiedziała.

Trudno zapomnieć scenę 
niczym z kabaretu (czy mam grac?), kiedy na konferencji prasowej kandydatka  Mariola pyta swojego rzecznika: „czy mogę mówić?” Krótko po wyborach Robert K. przejął w pełni urząd miasta obsadzając Mariolę Marionetkę w gabinecie prezydenta miasta.  Przejął kontrolę nad wszystkimi decyzjami Marioli Marionetki, jak również organizacją jej spotkań.

Nie można było się dodzwonić bezpośrednio 
do pani prezydent, żeby umówić się na spotkanie, sekretariat kierował takie telefony do Roberta K. , który decydował czy spotkanie w ogóle może się odbyć, a jeżeli TAK - to kiedy. Można powiedzieć, że Robert K. pełnił ( czy jeszcze pełni?) funkcje nadprezydenta.

Teraz, kiedy Robert K. usłyszał zarzuty od 
prokuratury w Piotrkowie Tryb. o skopiowaniu fragmentów tekstów z trzech opracowań i przedstawieniu wójtowi gminy Kamilowi Ładziakowi jako własnego opracowania z zakresu ochrony środowiska, wraz z rachunkiem na ok. 4,5 tys. zł, czekamy na reakcję jego pracodawców. I prezydenta miasta i wójta gminy Bełchatów , bo przecież jako człowiek o wyjątkowych sprawnościach radził sobie na dwóch stołkach.

Tylko nie opowiadajcie nam pierdół o tym, że nie możecie gościa zwolnić, bo nie 
ma wyroku sądu.  A gdzie wysokie standardy w życiu publicznym?  Czyżbyście już wypisali się z Prawa i Sprawiedliwości?

PLUS po wewnętrznych wyborach

Zgodnie z deklaracją złożoną po wyborach samorządowych, które odbyły się jesienią minionego roku władze Bełchatowskiego Stowarzyszenia Samorządowego PLUS ustąpiły z pełnionych funkcji.  

 

W wyniku przeprowadzonych wyborów Prezesem Stowarzyszenia na kolejną kadencję został Marek Chrzanowski. "Przez minione lata zmienilismy nasze miasto na plus i jesteśmy z tego dumni. Dziś patrzymy w przyszłość. Jako Stowarzyszenie zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy konstruktywni dla spraw Bełchatowa i jego mieszkańców. Bełchatowianie na nas liczą. Przed nami ciężka praca, a my jesteśmy po to, by ją wykonać" - mówił Marek Chrzanowski, Prezes BSS PLUS. 

 

Zarząd Bełchatowskiego Stowarzyszenia Samorządowego PLUS: 

 

Przewodniczący: 
MAREK CHRZANOWSKI 

 

Członkowie: 
EDWARD OLSZEWSKI 
KRZYSZTOF WATA 
PAWEŁ KOSZEK 
DARIUSZ MATYŚKIEWICZ 

 

Prezydium Walnego Zebrania 
SYLWESTER PARADECKI 
BEATA KWIECIŃSKA - PINTOS 
ARTUR MORAWIEC 
WIKTOR RYDZ 
DARIUSZ WATA
Copyright © 2014, PLUS Bełchatów