Radni PLUSa w Radzie Powiatu

DOŁĄCZ DO NAS

 
 


 

Dane organizacji:
Bełchatowskie Stowarzyszenie
Samorządowe PLUS
KRS 0000216169
REGON 592297530
NIP 769 204 33 99
Nr konta:
68 1440 1257 0000 0000 0347 3082
97-400 Bełchatów
skr. pocztowa 35
 

Ekoterroryści z Greenpeace

Znowu nasz powiat nawiedzili działacze Greenpeace, organizacji międzynarodowej, która stawia sobie za cel działania na rzecz przyrody.  W dniu 12 czerwca w gminie Kleszczów, nieopodal punktu widowiskowego na odkrywkę „Bełchatów” ustawili tysiąc drewnianych krzyży, po to by uzmysłowić wszystkim, że dzięki emitowanemu do atmosfery CO2 z komina Elektrowni Bełchatów  wyliczyli, że rocznie umiera ok tysiąca ludzi.  Metody badawczej, na której oparli swoje wyliczenia nie podali do wiadomości, jak również nie powiedzieli ile drzew zostało wyciętych, na deski, z których zostały wykonane krzyże.

Czytaj więcej...

GKS i jego obiekty zmienią właścicieli

Bełchatów sportem stoi – my, bełchatowianie, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Jesteśmy dumni z naszej drużyny piłki nożnej, z drużyny siatkówki, z grup młodzieżowych trenujących w tych  klubach, cieszymy się sukcesami Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i młodzieży trenującej w szkolnych związkach sportowych… Sport w Bełchatowie był, jest i będzie. Ale ostatnio zawrzało w sprawach związanych z GKS Bełchatów. Klub ten od lat miał właściciela, którym była Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie (potem PGE), piłkarze trenowali i rozgrywali mecze na boiskach należących do KWB. Po zmianach przepisów, dotychczasowy właściciel musi jednak pozbyć się zarówno akcji w Klubie, jak i obiektów sportowych. O ile rozmowy w sprawie przejęcia akcji zakończyły się sukcesem, dzięki któremu nowym właścicielem większościowego pakietu akcji Klubu GKS stanie się EKS SKRA Bełchatów, o tyle z obiektami pojawił się problem.

Czytaj więcej...

Deklaracje fundacji

Zbigniew Marciniak                            Bełchatów 1.03.2013r.
Os. Wolność  4/17
97-400 Bełchatów


                            Radni Klubu Radnych PLUS
                            Przy Radzie Miejskiej w Bełchatowie


    Na podstawie Art. 23.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zwracam się do państwa o podjęcie na forum Rady Miejskiej sprawy wywiązywania się Fundacji Społecznej Fundacji „Solidarni” w Bełchatowie z deklaracji złożonych na forum Rady Miejskiej, złożonych przez władze Fundacji  podczas podejmowania uchwały Nr 159/XVI/92 w dniu 21 grudnia 1992 roku o przekazaniu na rzecz w/w Fundacji Ośrodka Wypoczynkowego „Babie Lato” . Deklaracja te dotyczyły organizacji wypoczynku letniego dla dzieci potrzebujących z terenu Bełchatowa, turnusów wypoczynkowych dla emerytów i rencistów, spotkań i ognisk dla młodzieży. W skład grona fundatorów wchodziły osoby fizyczne i Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność”.

Czytaj więcej...

Układ otwarty

Dawno żaden film nie wzbudził takiej dyskusji jak emitowany niedawno w kinach „Układ zamknięty” opowiadający o  historii zmowy naczelnika urzędu skarbowego i prokuratora w celu przejęcia dobrze prosperującego podmiotu gospodarczego przez konkurencję. Film pokazuje bezwzględność i brutalność stosowanych metod przez nieuczciwych urzędników państwowych i bezradność w taki sposób zaatakowanych przedsiębiorców.  Z dyskusji jaka wybuchła po emisji tego filmu, mogliśmy się dowiedzieć,  że scenariusz filmu został oparty na autentycznych historiach biznesmenów, który losy były prezentowane w polsatowskim programie „Państwo w państwie” , że twórcy filmu nie mogli oficjalną drogą uzyskać dofinansowania do filmu, film mógł powstać tylko dzięki dotacjom prywatnych sponsorów, a urzędnicy, którzy byli pierwowzorami  filmowych nieuczciwych urzędników  dalej pracuje w swoich zawodach, a nawet awansowali  na wyższe funkcje.  A więc czarno-biały obraz brutalnego świata, który toczy się wokół nas, lecz niewidoczny na co dzień dla przeciętnego widza.

Czytaj więcej...

Fundacja jest ok!

Ostatnio w grodzie naszym ukochanym nad Rakówką odżyła dyskusja o Fundacji „Solidarni”. Współzałożycielowi owej, Zbyszkowi Marciniakowi, nie podoba się, że Fundacja się sprywatyzowała a uwłaszczony zarząd, zamiast realizować obowiązki statutowe, robi  zapewne coś, ale nie bardzo wiadomo co. Do debaty włączył się Przewodniczący Rady Powiatu Edward Olszewski, który – ku naszemu zdziwieniu - poparł Marciniaka i też domaga się od zarządu Fundacji wyjaśnień. Jak by tego było mało, nieszczęsną fundacją zainteresowała się Rada Miasta Bełchatowa, starosta bełchatowski, a nawet sam Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, jako urzędujący minister od pracy, płacy i polityki społecznej. Ludzie!

Czytaj więcej...

Copyright © 2014, PLUS Bełchatów