Radni PLUSa w Radzie Powiatu

DOŁĄCZ DO NAS

 
 


 

Dane organizacji:
Bełchatowskie Stowarzyszenie
Samorządowe PLUS
KRS 0000216169
REGON 592297530
NIP 769 204 33 99
Nr konta:
68 1440 1257 0000 0000 0347 3082
97-400 Bełchatów
skr. pocztowa 35
 

Kamila od Kamila awansuje

Nie wiemy na ile pomogła w karierze Kamili Orzechowskiej nasza publikacja w ostatnim biuletynie PLUSA i ujawnienie szerokiej publiczności jej inwestycji w lokalną prasę, ale efekt jest natychmiastowy. Wójt Kamil Ładziak przeniósł panią Kamilę z pełnionego przecież od tak niedawna funkcji inspektora ds. obrony cywilnej do działu promocji.

Czytaj więcej...

Kiedy pęknie budżet gminy

Najnowsze decyzje obecnego Wójta Gminy Bełchatów niosą galopujące zadłużenie tego samorządu i mają na celu doprowadzenie Gminy na skraj bankructwa.

Liczby nie kłamią – dopuszczalne prawem zadłużenie to 60 %, a gminni urzędnicy na ten rok zaplanowali zadłużenie sięgające już ponad 55 %! Analizując budżet Gminy Bełchatów  widać, że Wójt w 2013 roku w inwestycjach nie zaszaleje. Z 40 milionowego budżetu, na inwestycje zaplanowano jedynie 13 mln zł, za to planowany deficyt wynosi ponad 9 mln zł - pokryty oczywiście z kredytów i pożyczek. To niezły „pasztet” i kukułcze jajo dla jego następców.

Czytaj więcej...

A kredyty spłaci przyszły wójt!

Nie sposób się nie odnieść do ostatnio często publikowanych krytycznych uwag obecnego Przewodniczącego Rady Gminy co do mojej osoby jako byłego Wójta Gminy  i mojej działalności w czasie kiedy Pan Jacek Bakalarczyk był tylko zwykłym radnym opozycyjnym. Pragnę wszystkich zapewnić, że moja działalność służyła dobru mieszkańców i rozwojowi gminy. Również wydana decyzja lokalizacyjna dotycząca budowy trzech elektrowni wiatrowych (tzw. Wiatraków), a także wcześniejsza o uwarunkowaniach środowiskowych była podjęta zgodnie z prawem po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi oddziaływania na środowisko oraz opiniami Wydziału Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Bełchatowie oraz Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym.

Czytaj więcej...

Kto nas operuje?

 Kto nas operuje? Wiadomo, że od początków powstania PLUS jest nieustannie atakowany przez tygodnik „Fakty”. Wydawcą Faktów w latach od 1996 roku była Fundacja Społeczna „Solidarni”, a redaktorem naczelnym od początku była Anna Staniaszek z Piotrkowa Tryb. Do października  2001 roku była to przyjazna gazeta dla środowisk  prawicowych wywodzących się z „Solidarności”. W momencie powstania PLUSA, okazało się nagle, że bohaterem gazety jest Tadeusz Rozpara, a jej głównym wrogiem przede wszystkim PLUS.  Kluczowy wpływ na Fundację miał Grzegorz Stępiński , były działacz NSZZ „Solidarność”, który swoimi działaniami bezprawnymi pozbawił udziału w gronie fundatorów dwie Komisje  Zakładowe NSZZ „Solidarność” i wyeliminował z zarządzania Fundacją dotychczasowego prezesa i również fundatora Zbigniewa Marciniaka.  Próby przywrócenia działalności zgodnej z prawem zarządu Fundacji, podejmowane przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej zakończyły się niepowodzeniem i  potwierdziły tylko zasadę, że do sądu się idzie po wyroki, a nie po sprawiedliwość.  Zarząd Fundacji w składzie: prezes- Mirosława Stępińska i wiceprezes- Anna Staniaszek przekazały w 2008 roku w drodze umowy rolę wydawcy tygodnika „Fakty „ spółce EL-Bat sp. z o.o., której prezesem był … Grzegorz Stępiński.  

Czytaj więcej...

Co się dzieje z Panią Nadredaktor?

Nasza utalentowana, subtelna, pełna taktu, a nawet – nie bójmy się zaryzykować i powiedzmy: jakże mądra Pani Nadredaktor Staniaszek, ostatnio zdaje się mieć pewien problem. Nie, nie – na szczęście nie z redagowanym przez siebie organem. Ten rozwija się znakomicie,  czytelnicy masowo wykupują każdy nakład i to w takiej ilości, że Pani Nadredaktor, zapewne z wrodzonej skromności, nawet nie ujawnia ilości drukowanych egzemplarzy.
Copyright © 2014, PLUS Bełchatów