Radni PLUSa w Radzie Powiatu

DOŁĄCZ DO NAS

 
 


 

Dane organizacji:
Bełchatowskie Stowarzyszenie
Samorządowe PLUS
KRS 0000216169
REGON 592297530
NIP 769 204 33 99
Nr konta:
68 1440 1257 0000 0000 0347 3082
97-400 Bełchatów
skr. pocztowa 35
 

Co na to prof. Miodek?

 „Niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”
(Mikołaj Rej)
Kwiecień - Miesiąc Książki, 23 kwietnia - Dzień Książki i Praw Autorskich, początek maja - Tydzień Bibliotek  i Dzień Bibliotekarza to wystarczające powody, by pochylić się       nad zagadnieniami czytelnictwa, poprawności, piękna i kultury języka. A statystyki biją na alarm!

Ponad 50% Polaków w ostatnich latach jawnie przyznaje w sondażach, iż nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. 86% ogółu mężczyzn oraz 64% kobiet „regularnie” używa wulgaryzmów. W codziennym języku coraz częściej dominują kolokwializmy oraz nieuzasadnione wtrącanie wyrazów obcych.

Prawdziwy kibic!

Wygrana SKRY! Wielka SKRA!

 KPS Skra przegrywając z francuską drużyną w rozgrywkach grupowych ligi mistrzów doprowadziła do tego, że w mediach i na forach internetowych rozgorzała dyskusja o ich bardzo słabej grze. Część tzw. „Kibiców” zaczęła szukać winnych tego (w ich przekonaniu) kompromitującego wydarzenia sportowego.
Na pierwszy ogień poszedł trener – jak to źle przygotował zawodników, nie stanął na wysokości zadania, totalna porażka itd. Niestety i zawodnikom nie odpuszczono i oni zostali sprowadzeni do parkietu. 
Teraz jesteśmy już po pucharze Polski Skra odniosła szóste zwycięstwo. Po raz kolejny wygrali miażdżąc przeciwników, wszyscy przypinają się do sukcesu.

Czytaj więcej...

Nasz kandydat na Dobrodzieja Roku!

Z dawien dawna, na początku roku, wybierany jest w Bełchatowie Dobrodziej Roku. Prezydent Marek Chrzanowski, wręczając nagrodę wybranemu przez specjalną kapitułę laureatowi, dziękuje mu za szczególne zasługi i za bezinteresowną pracę na rzecz innych. Tymi innymi mogą być organizacje społeczne, sportowe, dzieci, bezdomni itp., itd. Działając w zgodzie z regulaminem konkursu uważamy, że do tytułu Dobrodzieja Roku SLD powinno zgłasić kandydaturę prezesa PGM Pana Sylwestra Topolskiego.

Czytaj więcej...

Dzieje grzechu, czyli droga bełchatowskich „Faktów” od Solidarności do SLD

Tak, tak, nasi drodzy czytelnicy! Pewnie już nie pamiętacie, bo dawno to było, ale bełchatowska Solidarność, poprzez swoją fundację zaczęła wydawać tygodnik o wdzięcznej nazwie „Fakty”. Mijały lata, a „Fakty” wiedzione sprawną ręką  Pani Nadredaktor Staniaszek, nie tylko coraz szybciej oddalały się od lokalnych faktów, czyli prawdziwych wydarzeń, to jeszcze pewnym i szybkim krokiem zmierzały do przepaści finansowej.

Czytaj więcej...

Gastarbeiter Zegarek

Coraz lepiej dzieje się w gminie Bełchatów rządzonej przez znanego z przecudnej urody wójta Ładziaka. Jeśli nawet mieszkańcy są innego zdania, to niech sięgną po - oczywiście niezależne, tak  niezależne, że ho, ho, – „Fakty”, gdzie niemal w każdym numerze można przeczytać o dokonaniach przemądrego wójta. Azaliż, mogłoby tak być, że Pani Nadredaktor Staniaszek znalazła się pod urokiem ślicznego Ładziaka? Jeśli tak, to znając upodobania Pana Wójta, raczej jej powodzenia nie wróżymy. Ale cóż, miłość podobno jest ślepa, czego – jak nam się wydaje – o Pani Nadredaktor powiedzieć nie można. Ale do rzeczy. Pan Wójt uznał, że rozwój gminy trzeba zacząć od rozwoju jej elity, czyli zwiększenia ilości pracowników urzędu gminy. Jak pomyślał, tak zrobił. Jak przejmował urząd z rąk Grzegorza Oszczędnego Kępy w urzędzie gminy pracowało coś około 38 pracowników, a ile pracuje po roku – wg naszej wiedzy coś około 88 osób.  W gminie Bełchatów jest tak dobrze, że  do zapełnienia gminnych etatów zabrakło już miejscowych i trzeba szukać gastarbeiterów. Tak, tak, a oto dowód.

Czytaj więcej...

Copyright © 2014, PLUS Bełchatów