Dlaczego w dużych pomieszczeniach przydaje się samozamykacz do drzwi?

Dlaczego do dużych i rozbudowanych przestrzeni użytkowych poleca się stosować samozamykacze do drzwi? Jak zmieniło się nasze codzienne życie w środowiskach pracowniczych oraz naszych domach, odkąd zdecydowaliśmy się na zastosowanie samozamykaczy w drzwiach? Przyjrzyjmy się temu problemowi nieco z bliska. Samozamykacze do drzwi zostały wprowadzone na rynek po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz komfort codziennego funkcjonowania. Tam, gdzie panuje duży ruch i mało kto zwraca uwagę na to, czy drzwi w danym momencie zamykają się czy nie, takie rozwiązanie techniczne okazuje się właściwie niezbędne. Nie można dopuścić do tego, żeby przez hałas i organizacyjny harmider na obszar ważnego biura czy gabinetu przedostały się osoby niepowołane. A takie ryzyko funkcjonuje zawsze w chwili, gdy drzwi wejściowe lub wewnętrzne z niejasnych przyczyn, a jeszcze częściej z roztargnienia zostają uchylone. To świetna okazja dla złodziei i wszystkich, którzy lubią wkładać nos w nie swoje sprawy. W trosce o nasze bezpieczeństwo powinniśmy robić wszystko, aby nie dopuszczać do takich sytuacji. 

Samozamykacze do drzwi – sale balowe 

Idealnym miejscem, w którym wykorzystać można samozamykacze do drzwi jest sala balowa lub konferencyjna. Sale, w których organizowane są różnego rodzaju uroczystości rodzinne, komunie, wesela, obsługiwane są najczęściej przez rzesze kelnerów i kucharzy. Ktoś przecież musi podawać do stołu zaproszonym gościom. Jeśli w takich miejscach nie ma drzwi wahadłowych, tylko zastosowano zwykłe, ciągłe zamykanie i otwieranie może być sporym utrudnieniem dla pracowników działających przy obsłudze stołów dla gości. Strefa przygotowywania i serwowania posiłków na salę powinna być ściśle odgrodzona od sali, gdzie bawią się goście, a przede wszystkim ciekawskie dzieci. Wykorzystując samozamykacze do drzwi w takich miejscach kelnerzy nie muszą się cofać w celu zamknięcia ręcznego drzwi po odniesieniu dań na stół. Obsługa imprez sprawia, że pracujący mają wszystkie ręce zajęte i ciężko w takiej sytuacji chwycić jeszcze za klamkę. Samozamykacze załatwiają całą sprawę. 

Samozamykacze do drzwi – sale konferencyjne 

Łatwe w montażu samozamykacze do drzwi znajdą także zastosowanie przy aranżacji sal konferencyjnych. Tego typu miejsca biznesowe mieszczą się często w rozbudowanych kompleksach hotelowych, gdzie napływa wiele gości i trudno o spokój. Sala konferencyjna dzięki samozamykaczowi odgrodzona zostaje od innych stref hotelowego kompleksu, dzięki temu w spotkaniu biznesowym nie będzie nam nikt przeszkadzał. Nie będą dochodziły do nas okrzyki dzieci z korytarza, ani nie zaryzykujemy sytuacji, że ktoś pomyli pomieszczenia i przerwie nam odczyt w najmniej spodziewanym momencie. Drzwi od sali konferencyjnej naturalnie otwierane być mogą od naszej wewnętrznej strony. Od zewnątrz można je tylko otworzyć za pomocą klucza. Proste i skuteczne rozwiązanie, polecane zdecydowanie kompleksom hotelowym przyjmujących gości w różnych celach, nie tylko biznesowych, ale również typowo wypoczynkowych.