Dobry moment na wizytę u stomatologa dziecięcego

Zbyt wielu rodziców za późno planuje wizytę u stomatologa dziecięcego. Najczęściej robi się to wtedy, kiedy coś zaczyna niedobrego dziać się w jamie ustnej dziecka. Rodzice wtedy szybko poszukują odpowiedniego specjalisty do leczenia.

Z niemowlakiem do stomatologa dziecięcego

Otóż, stomatolog dziecięcy przyjmuje w swoim gabinecie dzieci już od szóstego miesiąca życia. Jest to taka granica, kiedy można zacząć myśleć o tym, aby odwiedzić stomatologa dziecięcego. Dla jednych ten okres wydaje się absurdalny, ponieważ dziecko jest jeszcze małe i nawet nie jest w stanie jawnie zadeklarować swoich potrzeb. Szósty miesiąc życia to okres, kiedy pojawia się pierwszy ząbek. Od tej pory na poważnie należy zainteresować się higieną jamy ustnej u małych dzieci. Stomatolog dziecięcy udzieli odpowiednich porad jak powinno odbywać się mycie zębów u małych dzieci.

Stomatolog dziecięcy i pojawiająca się próchnica

Szacuje się, że z dzieckiem powinno do gabinetów chodzić się średnio co trzy miesiące. Z niemowlakiem można robić to rzadziej. Jednak przyjmuje się, że powinno odwiedzać się stomatologa dziecięcego przynajmniej raz na pół roku, dzięki czemu będzie możliwość kontrolowania stanu uzębienia i postępu próchnicy. Im wcześniej dziecko zostanie uświadomione, że dentysta tak naprawdę nie jest złym lekarzem – tym lepiej. Od małego należy uświadamiać dziecko jak ważna jest higiena jamy ustnej i systematyczne odwiedzanie stomatologa dziecięcego.