Idealne urodziny, proste w organizacji? – usługi cateringowe

Urodziny to ważny dzień w życiu każdego z nas. Chcemy by ten dzień był radosny, pełen miłości i ciepłych wspomnień oraz oczywiście, aby zapadł nam w pamięci. Co zatem zrobić by nasze przyjęcie urodzinowe było fantastyczne, niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju? Warto się skupić na wyborze lokalu, spisać listę gości, zapewnić dodatkowe atrakcje, ale przede wszystkim pomyśleć o idealnym jedzeniu na imprezę, a jednym z świetnych rozwiązań będą usługi cateringowe.

Lokalizacja imprezy – opcji do wyboru jest naprawdę dużo. To tylko od nas zależy, gdzie zdecydujemy się  zorganizować przyjęcie. Możemy zorganizować uroczystość w restauracji, pizzerii, w pubie czy w kawiarni. Z ciekawszych, bardziej aktywnych fizycznie wariantów warto zastanowić się nad parkiem linowym, parkiem trampolin czy kręgielnią. Warto wówczas zarezerwować takie miejsce odpowiednio wcześniej, by mieć pewność o wolnym lokalu. Jeśli mamy odpowiednie warunki metrażowe, to doskonałym wyborem okazuję się własne mieszkanie lub ogród, wtedy koszty całej organizacji wydarzenia są relatywnie niskie.

Ważnym aspektem są przekąski, słodkości i alkohole – niezbędna część każdej dobrej udanej imprezy. Zrobić samemu czy zamówić usługi cateringowe? Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, co przygotować, warto zapytać gości jakie mają preferencje, czego nie jedzą lub na co mają uczulenie. Nieodłącznym elementem urodzin jest także tort. W kwestii alkoholu, polecamy zamówić barmana, często mają oni całe mobilne stanowiska, chociaż tańszym rozwiązaniem będzie zakup alkoholi na własną rękę, a w internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na przepyszne drinki! W sytuacji, gdy nie chcemy samodzielnie przygotowywać dań czy przekąsek warto zainwestować w catering. Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz usług cateringowych, które wcale nie muszą być drogie! Znajdziemy bez większego wysiłku tani catering, który będzie smaczny. Tak zwany catering party to coraz częściej wybierane rozwiązanie. 

Lista gości i zaproszenia.

Pamiętajmy że więcej nie znaczy lepiej i warto zaprosić tylko najbliższe osoby solenizanta. Zwróćmy też uwagę na specyfikacje miejsca w którym organizujemy urodziny, ponieważ nie wszędzie zmieścimy się w dużej grupie ludzi. Zaproszenia to niestety coraz rzadsza praktyka. Ręcznie wypisywane zaproszenia to pamiątka na lata i miły gest, nie kosztuje to zbyt wiele oraz nie jest czasochłonne.

Rozrywka i atrakcje, by nie zanudzić gości!

Otóż, aby sprawić żeby przyjęcie było niezapomniane można wprowadzić wiele ciekawych urozmaiceń. Rewelacyjnym rozwiązaniem są imprezy tematyczne, na przykład impreza w stylu lat 70. Można też zrobić imprezę z tematyką zombie, science-fiction, balu przebierańców czy tematyki, która jest nam najbliższa. Dla najmłodszych można zamówić animatora czy dmuchane atrakcje, dla tych starszych można zaszaleć i zamówić na przykład striptizera!