Rolety z funkcją żaluzji fasadowych – czym są i dlaczego warto je kupić?

Zewnętrzne rolety okienne to coś innego niż żaluzje fasadowe, także przeznaczone do osłony okna. Niektórym producentom natomiast udało się połączyć funkcje obu rozwiązań. Tym sposobem powstał produkt niezawodny, niezwykle praktyczny i atrakcyjny wizualnie. Warto poznać go bliżej.

Okno powinno być nie tylko zawsze czyste, ale również wyposażone w odpowiednie akcesoria i urządzenia. Doskonałą ich dekoracją są firany i wszelkiego typu zasłony. Mogą to być również rolety. Jedni montują je wewnątrz, inni na zewnątrz. Wszystko zależy od ich rodzaju i celu przeznaczenia. Jeśli chodzi o rolety właśnie, warto poznać je nieco bliżej. To funkcjonalny i zapewniający wiele innych korzyści produkt, który służyć może przez długie lata. Jeśli oczywiście zostanie dobrze dobrany.

Czym jest roleta z funkcją żaluzji fasadowej?

Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji fasadowej to nowoczesna osłona okienna, która jest przeznaczona do montażu zewnętrznego. Rolety te są w pełni zautomatyzowane. Posiadają ruchome lamele, dzięki czemu osłona ta zapewnia dopływ słońca do pomieszczenia na oczekiwanym poziomie. Można więc powiedzieć, że łączą one funkcje dwóch różnych produktów. Tergo rodzaju rolety działają trochę jak rolety z funkcją antywłamaniową, a częściowo jak żaluzje fasadowe zewnętrzne.

Taka konstrukcja rolety sprawia, że jest ona niezwykle praktyczna i tym samym przydatna w każdym domu. Co przemawia za tym wyborem? Jak się okazuje, powodów, dla których warto zainwestować w ten właśnie produkt, jest wiele. Należy wypowiedzieć się o tym szerzej, bo trudno ująć tak obszerny temat w kilku słowach.

Dlaczego warto kupić tę osłonę okienną?

Roleta okienna, która posiada funkcję żaluzji fasadowych, zaciemnia pomieszczenie, całkowicie eliminując dopływ światła z zewnątrz lub też tylko częściowo. Tym sposobem tworzy wyjątkową atmosferę, dostosowaną do okoliczności i oczekiwań użytkownika. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu, a może bardziej dzięki konstrukcji, roleta świetnie izoluje pomieszczenie od nadmiernego ogrzewania się w okresie upalnego lata, a także zabezpiecza je przed utratą ciepła w czasie zimy. Jak wiadomo, to właśnie przez okna wydostaje się najwięcej ciepła w okresie grzewczym. Taka roleta może więc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Roleta, która częściowo wygląda jak żaluzja fasadowa, a przynajmniej posiada jej najważniejsze funkcje, zapewnia prywatność na oczekiwanym poziomie. W pewnym sensie odcina mieszkańców od wzroku ciekawskich sąsiadów albo też przypadkowych gapiów przechadzających się w pobliżu domu czy mieszkania. I jeszcze jedno. Jeszcze jeden powód, dla którego warto zainwestować w roletę tego właśnie rodzaju. Chodzi tu o ochronę przed włamywaczami. Jest to przecież roleta z funkcją antywłamaniową, która w znaczący sposób ogranicza dostęp do mieszkania, do wnętrza pomieszczenia. To świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które często wyjeżdżają. Poza tym należy wiedzieć, że tego typu roleta jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż skomplikowane systemy alarmowe i inne mechanizmy mające na celu zabezpieczanie mieszkania przed włamywaczami.

Roleta to produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Nic więc dziwnego w tym, że niemal każdy, kto pracuje nad wykończeniem swoich wnętrz, rozważa zakup takiego właśnie elementu. Okazuje się jednak, że urozmaicenie jest bardzo duże. Dziś producenci oferują nie tylko rolety wewnętrzne, które przyciemniają pomieszczenie, tworzą prywatność i dekorują wnętrze, ale też rolety zewnętrzne. Na szczególną uwagę zasługują te, o których wspomnieliśmy powyżej, czyli rolety działające poniekąd jak żaluzje fasadowe. Są bardzo funkcjonalne. Dodatkowo zabezpieczają przed włamaniem. Nierzadko stanowią też ozdobę domu od zewnątrz. Powinny więc pasować do elewacji i całego budynku. Oferowane przez producentów rolety zewnętrzne są nie tylko coraz funkcjonalniejsze i solidniejsze z wykonania, ale również atrakcyjne wizualnie. Świetnie komponują się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie wykańczania i budowy budynków mieszkalnych.