Zamiatarka ręczna – kiedy warto ją kupić?

Trudno wyobrazić sobie firmy sprzątającej bez takiego urządzenia, jak zamiatarka. Oczywiście to, jaki sprzęt wybierzemy w dużej mierze będzie zależeć od tego, jakie powierzchnie mamy zamiar sprzątać, niemniej jednak zamiatarka wydaje się wyposażeniem niezbędnym. Kiedy warto zdecydować się na zakup zamiatarki ręcznej i jak działa taki sprzęt?

Zamiatarka ręczna – dla kogo?

Zamiatarka wcale nie musi być urządzeniem o dużych gabarytach. Na rynku obecnie dostępne są mniejsze urządzenia za pomocą, których można posprzątać mniejsze powierzchnie. W tym wypadku zamiatarka ręczna to bardzo dobre rozwiązanie. Można wyróżnić między innymi zamiatarki spalinowe oraz akumulatorowe, które należy wybrać uwzględniając specyfikę zamiatanej powierzchni oraz dostępność gniazdek elektrycznych. Zamiatarka ręczna będzie idealnym rozwiązaniem do mniejszych powierzchni, handlowych, magazynowych czy rekreacyjnych, a także przestrzeni na zewnątrz budynków. Gdy chcemy uniknąć spalin, model akumulatorowy będzie najlepszym wyborem. Do czyszczenia powierzchni na zewnątrz budynku można zastosować zamiatarki ręczne spalinowe, pod warunkiem, że będziemy mieć dostęp do punktów ładowania energii elektrycznej. 

Największe zalety zamiatarek ręcznych

Gdy planujemy sprzątać niewielkie powierzchnie, zamiatarka ręczna będzie najlepszym rozwiązaniem, gdyż umożliwia szybkie i efektywne oczyszczenie danej powierzchni z kurzu i innych drobnych przedmiotów oraz śmieci. Taki sprzęt świetnie poradzi sobie w małych pomieszczeniach, bo będzie prowadzony przez operatora, zatem będzie można dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Jednym z parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest wydajność czyszczenia, szczególnie, że producenci oferują obecnie bardzo zróżnicowane urządzenia – od 2300 do 4300 metrów kwadratowych na godzinę.